Subcribe to our RSS feeds Join Us on Facebook Follow us on Twitter Add to Circles

21 Mart 2016 Pazartesi

Program önerileri : Oprah’s Master Class


Kısacık bir hayatı tek başına tecrübe etmeye çalışanlar matematikten pek anlamıyor demektir. Rivayete göre, Lokman Hekim'e kaç yıl yaşayacağı sorulur, o da 7 kartal yaşamı ister. Bir kartal ortalama 80 yıl yaşadığına göre 560 yıl yaşayacaktır Lokman Hekim de! Bu rivayete atıfta bulunan Cemal Süreya ise kırlangıçların, 8 değil de 6 yıl yaşadığını öğrendiğinde şöyle bir şiir yazar :
Lokman Şair senin hayatın
Yedi kırlangıcın hayatı kadar
Altısını ardı ardına yaşadın
Bir kırlangıcın daha var.
Kendine 7 kırlangıç ömrü biçen Cemal Süreya, ortalama bir kılangıç ömrünün 9 yıl olduğunu biliyor olacak ki 7*9 = 63 yaş vermiş kendine. Orjinali bir İbrani atasözü olan " if you want to make god laugh tell him your (future) plans." (tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarını anlat) sözünü doğrularcasına son planı yaratanın yaptığını ıskalayan şair  63 yıl yaşam dilemiş ama 1990′da 59 yaşında öldü.
İşte başkalarının hayatlarının matematiği bize biyografilerden,otobiyografilerden beslenmemizi söyler. Bizde böylece kısa olan ömrümüzü çoğaltabilme imkanı sağlarız. İşte tam da bu noktada Ünal Hoca olarak sizlere bir program önermek istiyorum. Adı: Oprah’ın Master Class. Oprah tarafından tek tek seçilen ve dünyadaki etkileri çok büyük ve tek olan Academy ödülü almış aktörler, Grammy ödülü almış müzisyenler, dünyayı sarsan atletler yaşamlarında yaşadıklarını ve aldıkları dersleri paylaşırlar. Samimi bir ortamda, başarılarını, başarısızlıklarını, zaferlerini, hayal kırıklıklarını ve kalp kırıklıklarını paylaşırlar. Oprah’ın Master Class programı sevdiğimiz, saygı duyduğumuz ve hayranlık duyduğumuz ünlü kişilerin yaşamlarını daha önce eşi benzeri görülmemiş birinci ağızdan yorumunu bize sunar.

Bize de bu sınıftan ders almak düşer.


www.ANKARAKAFASİ.com ve www.HACİHOCA.com birer sosyal sorumluluk projesidir.Ankara Kafası makul ücretlerle özel ders,eğitim koçluğu ve danışmanlık yapar.Hacı Hoca ise ücretsiz video ders ve materyal üretir. Amacım uzun vadede bu iki platformu daha geniş kitlelere ulaşması ve tamamen ücretsiz bir hale gelebilecek noktaya gelmesidir. Bu yüzden bu projeyi destekleyebilir ve sevdiklerinize tanıtabilirsiniz. türkiye özel ders,ankara özel ders,eğitim koçluğu,eğitim danışmanlığı,birebir ders,online özel ders,kişiye özel materyallerle özel ders,kpss tercih danışmanlığı,ales eğitim danışmanlığı,teog ygs kpss dgs ales özel ders

Hiç yorum yok:

YAZ YORUMU AL CEVABI

Yazılarımın ve Çalışmalarımın ancak SİZİN YORUMLARINIZLA daha iyi hale gelebileceğini unutmayın! Yorumlarınızı anlaşılır bir dille,herkese faydalı olabilecek içerikle,klişe ve tekrar ifadelerden arındırılmış bir biçimde yazdığınız için TEŞEKKÜR EDERİM.