Subcribe to our RSS feeds Join Us on Facebook Follow us on Twitter Add to Circles

19 Eylül 2013 Perşembe

ALES SECRET : ALES'İN SIRLARI


DAHA ÖNCE OKUMAYANLAR İÇİN :2013 Ales sonbahar başvuruları bu gün gece itibari ile bitecek. Başvurularını yapmayan,ücretlerini yatırmayanlar elini çabuk tutsun. Ama biz öğrenci milleti ( lisansı bitirmek öğrenciliğin sona ermesi demek değildir) adrenalini ezelden beri hep sevdiğimiz için başvuruyu da sınava çalışmayı da hep sona bırakıyoruz. Bu sosyal mesaj içeren Ales yazımı burada noktalayıp ALESecret - Ales'in sırları adlı yazıma hemen başlayayım.

ALES SECRET'ın ilk kuralı: Ales hakkında millete kulak asmamaktır. (ben hariç)

ALES SECRET'ın ikinci kuralı: Ales hakkında konuşmamaktır.

ALES SECRET'ın üçüncü kuralı: Biri ben Ales'ten hiç çalışmadan über puan aldım diyorsa ona inanmamaktır.

dördüncü kural: Ales kişiyi bağlar ve eksiklerini çok çabuk keşfetmelisin.

beşinci kural: Son 10 yılın ( bu da 20 deneme ediyor) denemelerini çözmediysen sınava boşa giriyorsun demektir.

altıncı kural: Hızlı olmak için en az 30 deneme ve bu denemelerde ki performans düşüren noktaları tespit etmelisin.

yedinci kural: Denemeleri ve soruları zaman tutmadan sakın çözme. Süre biter kalem düşer.

sekizinci ve son kural: Eğer ilk girişinizse ve çalışmadıysanız üzülmeyin acısı çabuk geçer.

ÇOK KAPSAMLI ALES SORU ANALİZLERİ AZ BİR ZAMAN SONRA Kİ YAZIM :

ALES İN WONDERLAND'de olacak.

12 yorum:

 1. Esprili olduğu kadar değerli bilgiler de içeren bir post, tebrikler..

  YanıtlayınSil
 2. Teşekkür ederim, zamanla mizah dozu ile eğitim dozunu arttıracağız diye umuyorum.İyi okumalar.

  YanıtlayınSil
 3. Deniz Zoran Karadeniz16 Kasım 2013 04:01

  Geçen seneki sonbahar dönemi Alese hiçbir şekilde hazırlanmadan sadece sabah uyanıp sınava gittim sayısaldan 87 aldım. Tekrar girmeme gerek var mı sizce bahar sınavına? Yalan söylüyorsam toprak yüzü görmeyeyim o kadar diyorum. (çalışmama konusunda)

  YanıtlayınSil
 4. Merhaba Deniz,

  Alabilirsin pek tabi ama bu sınavdan 85'in üstünde alma ihtimalini biraz düşük görüyorum. 87 alman tesadüf değil "TM kültürü" diye bir şey var çünkü. Türkçe matematik algıları gelişmiş ortalama bir öğrenci 75-85 arası çalışmadan alabilir. Yaşın büyümesi, algıların çeşitlenmesi, iş hayatına girmiş kişilerin ve yeni başlayanların bol egzersiz ve taktik üzerine çalışmaları gerek. Sadece Ales değil tüm test sınavları " teste odaklanabilen" öğrencileri hedefler. Zeki olmaya ya da üstün yeteneklere gerek yoktur. Ales puanı 2 sene geçerli zaten. Bu sınava gir benzer puan alırsan ve Alese çalışmaya vaktin yoksa ya da çalışmak istemiyorsan hep aynı aralıkta puan alırsın. Aynı puan için ÖSYM'yi zengin etmene gerek yok zaten:) Başarılar. ( ALES gibi tırt bir sınav için toprak yüzü niye göresin be canım:)

  YanıtlayınSil
 5. Tablolama tekniğini hala merak ediyoruz!

  Ayrıca harika bir anlatım şekli. Teşekkürler! :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bende yazacağım günü merak ediyorum! Çünkü bunları görselle desteklemem için uğraşmam lazım ki bir işe yarasın. Şu sıralar video dersler üzerinde çalıştığım için biraz daha sabır,biraz daha takip!

   Sil
 6. Sınava saat,kalem,silgi götürebiliyor muyuz?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ÖSYM kalemi diye bir efsane var.Hala duymamış olmanız ilginç:) Kalem+silgi+kalem traş + 2 adet peçete+ 3 adet emme şeker veriyorlar. ÖSYM cömert anlayacağınız!

   Sil
  2. Sınava giriş belgeniz,kağıt para ve nüfus cüzdanınız dışında her hangi bir şey ile giremiyorsunuz. Cep telefonu,saat,kemer,küpe.gözlük ( dereceliler hariç), at nalı, okunmuş pirinç ya da pişik kremi yasak! Bilginize...

   Sil
  3. Sayın hocam ben ingilizce öğretmenliği mezunuyum alese nasıl çalışmalıyım.hiç bir bilgim yok eğitici yazılarınıza müteşekkirim benim lyüksek lisans talebesi olmam için alese nasıl hazırlanmalı ve başka bir sınav da var mı girilecek ? Saygılar,kolaylıklar ....

   Sil
 7. Keşke yalnız yaşayanlar için anahtar getirmek serbest olsaydı :-))

  YanıtlayınSil
 8. Keşke yalnız yaşayanlar için anahtar getirmek serbest olsaydı :-))

  YanıtlayınSil

Yazılarımın ve Çalışmalarımın ancak SİZİN YORUMLARINIZLA daha iyi hale gelebileceğini unutmayın! Yorumlarınızı anlaşılır bir dille,herkese faydalı olabilecek içerikle,klişe ve tekrar ifadelerden arındırılmış bir biçimde yazdığınız için TEŞEKKÜR EDERİM.