Subcribe to our RSS feeds Join Us on Facebook Follow us on Twitter Add to Circles

ÖĞRENCİ BAŞARILARIM

ANKARA  KAFASI ÖZEL DERS VE EĞİTİM KOÇLUĞU
BİR ANKARA KAFASI ÖĞRENCİSİNİN ALES SONUCU ANKARA  KAFASI ÖZEL DERS VE EĞİTİM KOÇLUĞU

BİR ANKARA KAFASI ÖĞRENCİSİNİN YGS SONUCU 

4 yorum:

 1. 2 kez alese girdim ve 77 ile 76 aldım (nasıl başardıysam puanımı 2.girişimde düşürdüm) ne yapmalıyım nasıl çalışmalıyım nerede hata yapıyorum en ufacık fikrim yok kendimden şüphe etmeye başladım ne yapmalıyım? Bir de kaynaklarınıza ne koşullarda ulaşabiliyoruz hocam?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ceren, Ales'in sonbahar ve ilkbahar dönemleri arasında zorluk kolaylık gibi bir durumdan tam olarak bahsedemesekte sınav sorularının dengesizliğinden ( maddelerin orta güçlükte yazılması gerekirken bu durum bazen değişiyor.Yani ÖSYM ayarı tutturamıyor) söz edebiliriz. Bu durumda bütün soruları görmek ya da bütün konuları yapmak yerine garanti ve nokta atışı alanlara yüklenmelisin. Çoğu aday strateji hatası yapıyor bu yüzden. Piyasada bulunun hiç bir Ales kaynağı senin durumunda biri için yeterli değil. Benim yazdığım sabit bir kaynağım yok. Yeni dönem için kaynak ve soru yazıyorum şu an. Piyasada bulunan kitaplar tamamen para tuzağı. Eğer elinde 2014 ve sonrası bir kaynak varsa yeterlidir. Deneme alabilirsin ama piyasadan. Yakın bir zamanda yenilenen kaynak ve videolarla görüşeceğiz. Zaten başvuru formunu doldurduğun için sana da mail gelir. En kısa zamanda sana tekrar mail ile dönüş yaparım.Kendinden şüphe etme.Bu sadece bir sınav.İyi netice almaman için bir sebep yok.Görüşmek üzere.

   Sil
 2. Merhaba,
  En son 2012 sınavından 80 almıştım. Yıllar sonra 2016 ilkbahar alese girdim, 69,5 aldım ve yıkıldım:( Sizce 85 ve üzeri hayal midir?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Tuğba,

   85 ve üzeri kısa zamanda alınacak bir puan değil. Tam olarak seviyeni ve durumunu bilmiyorum ama 2012 ile 2016 sınavları kıyaslanmayacak derece farklı sınavlar. 69-70 puanlık birisinin bariz eksikleri var demektir. Yani hem konu hem de soru eksiği.İşin içine sınav tekniklerini katmıyorum. Yardımcı olmak isterim. Soruların varsa www.ankarakafasi.com adresinden iletişime geçebilirsin.

   Ünal Hoca

   Sil

Yazılarımın ve Çalışmalarımın ancak SİZİN YORUMLARINIZLA daha iyi hale gelebileceğini unutmayın! Yorumlarınızı anlaşılır bir dille,herkese faydalı olabilecek içerikle,klişe ve tekrar ifadelerden arındırılmış bir biçimde yazdığınız için TEŞEKKÜR EDERİM.